Jak nakupovat

Vyberte požadovanou velikost sítě pro Vaši lodžii. Vaše lodžie musí být stejně veliká nebo menší než je uvedený rozměr.  Pokud se budete řídit naším doporučením při výběru sítě, můžete se spolehnout na více jak 20let zkušeností a tisíce zasíťovaých lodžií a balkónů. Pokud chcete zabránit tomu aby se na Váš balkón něco nedostalo, nemusíte klást tak vysoké požadavky na uchycení i materiál samotný. Když se Vám v takovém případě na balkon dostane holub, vyženete ho a máte další pokus uchycení či sítě opravit. Pokud chcete aby se z vašeho balkonu něco nedostalo ven, je třeba klást vysoký důraz na pevnost materiálu i uchycení jednotlivých komponentů. protože v případě že se vaše kočka dostane ven, již další opravný pokus mít nemusíte.  Pevnost vlákna se rok od roku snižuje vlivem UV záření a to i u sítí které jsou UV odolné. A je jedno jestli jsou polyethylenové,polyprophylenové, či polyamidové. Nejlepší z těchto tří  kategorií jsou polyamidové které mají nejlepší vlastnosti co se týče oděru a pevnosti vlákna.  Sítě které nejsou UV odolné mají životnost několik měsíců a jsou určeny  většinou pouze pro interiér.  Všechny sítě které naleznete v našem obchodě jsou odolné proti UV záření a povětrnostním podmínkám, tedy mohou být nainstalováný po celý rok přímo na dešti, slunci, a mrazu.

základní rozdělení sítí

Životnost je vyzkoušena a zaručena ve venkovním prostředí  a účelu pro který jsou určeny. Pouze u nerezových sítě jsou věčné.

polyamid vlákno 1,5 x 1,5 mm oko 20x20 velmi malí opeřenci, kanárci, andulky

plocha řezu vlákna 2.25 mm2, pevnost vlákna v trhu cca 35 kg, životnost 12 let

polypropylen vlákno 1 x 1 mm oko 30x30 proti vlaštovkám, jiřičkám

plocha řezu vlákna 1 mm2, pevnost vlákna v trhu cca 12 kg, životnost 8-10 let

polyamid vlákno 1,2 x 1,2 mm  oko 40x 40 proti holubům 

plocha řezu vlákna 1.44 mm2, pevnost vlákna v trhu cca 26 kg.životnost 12 let.

polyprophylen vlákno 1 x 1 mm oko 50x50 proti holubům 

plocha řezu vlákna 1 mm2, pevnost vlákna v trhu cca 12 kg.

polyamid 2 x 2 mm oko 40x40 pro kočky  vlákno 2x2 mm je 4 x pevnější  než sítě s vláknem 1 mm

plocha řezu vlákna 4 mm2, pevnost vlákna v trhu cca 70 kg, životnost 12 let za předpokladu že kočka po síti bude šplhat. Je ovšem třeba  rozlišovat zdali po síti poleze jedna nebo dvě kočky, nebo celé osazenstvo chovné stanice či útulku. V takovém případě po několika letech používaní sítě častěji kontrolujte zdali v místech s vysokým zatížením nejsou vlákna nějakým působem narušené. Záruka 36 měsíců se vztahuje i na poškození sítě které může kočka způsobit soustavným lezením a šplháním. Ohledně poškození sítě kočičími zuby upozorňujeme že malá koťata mohou svým mléčným chrupem sítě poškodit, u dospělých koček by se toto stát nemělo. Jako prevence proti kousání sítě postačí postřik sítě vodou s citronovou šťávou poměr 1:1.  Kyselost zůstane ve vláknech i po uschnutí.  

 nerezová síť  vlákno 1.2 mm, 1.6 mm , 2 mm  pro kočky, proti holubům, pro dravce, voliéry, výběhy atd.  nepřekousatelná, životnost neomezená

 pevnost v trhu

1.2 mm  cca 140 kg

1.6 mm cca 240 kg

2.0 mm cca 370 kg

2.4 mm cca 460 kg

3.2 mm cca 800 kg